ARİF KÜÇÜKYANIK

ARİF KÜÇÜKYANIK

[email protected]

İLLEGAL İNSANLARIN ÜLKE ÜZERİNDEKİ ETKİSİ

27 Mayıs 2021 - 22:54

           Son zamanlarda gündemi aşırı şekilde meşgul eden ve çok büyük iddealarda bulunuluyor hükümet yönetim içinde bazı bakanların vekillerin yapmış olduğu  illegal kaçak işlerin olduğunu söylerek,  Hatta bazı konularda delil niteliğinde bazı şeyler sunmakta.  Sosyal medya üzerinden yayılan bu video tarzındaki, iddealar her geçen gün kamoyunun dikkatini ve ilgisini çekiyorki milyonlarca insan izliyor. Peki bu aşamada bence yapılması gerek nedir diye düşünecek olursak; konuyu madde madde açıklayarak paylaşmak istiyorum.

  1. Madde bu tür insanları ciddiye almamız gerekiyor mu? Diye düşünecek olursak önce bu insanı kendi içerisinde değerlendirmemiz gerekmekte eğer geçmişte iddelarda bulunduğu kişilerle yakın temas içerisinde bulunulmuşsa bu konular dikkate alınmalı. Kamoyundaki soru işaretleri giderilmelidir.
  2. Madde araştırma aşaması nasıl olmalı diye düşünecek olursak; şahsın suçlamaları iç işleri bakanlığı olduğu için iç işleri bakanlığınca bu araştırma yapılması doğru olmaz. Yapılsada tatmin edici bilgi elde edemeyiz. Bu yüzden meclisin kurduğu bağımsız uzman ekiplerce gerekirse her siyasi partiden temsilciler seçilerek bu komisyona dahil edilebilir.
  3. Madde bu aşamada hükümet ne tür davranış sergilemelidir; diye düşünecek olursak verilen iddeaların karşısında soğuk kanlılık ile hareket ederek toplumu bilgilendirmek en temel görevi.
  4. Madde kamoyunun tutumu nasıl olmalı; diye düşünecek olursa. Öğrenmeye hevesli körü körüne bilgisizce bir tarafı desteklememek. Kararlılığımızı hükümete yansıtarak bu konunun açıklığa kavuşması için en öncelikli temelimiz olmalı.
   Bu süreç de bu 4 maddeye dikkat ederek  adaletin ve yargının gerçekleri ortaya çıkarmasını zamanla beklemek lazım. Siyasi partiler, kişiler, hükümetler, şahıslar gelip geçicidir. Daim olan vatanımız ve miletimizdir. Muhalefetlik veya yandaşlık yaparak bu konudan pirim yapmak hoş olmaz..
ARİF KÜÇÜKYANIK
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum