ARİF KÜÇÜKYANIK

ARİF KÜÇÜKYANIK

[email protected]

MUHSİN YAZICIOĞLU

30 Mart 2021 - 21:12

Bu köşe yazımda sizlere  RAHMETLİ ŞEHİT LİDER MUHSİN YAZICIOĞLU’ndan bahsetmek ve değinmek istiyorum. Söz konusu siyaset ise Muhsin Yazıcıoğlu’ndan bahsetmeden olmaz düşünüyorum.20.yy sonlarında başlayan siyasi kariyeri 21.yy başlarında 25 mart 2009  bir suikast sonucu maalesef şehit verdik.
  Muhsin Yazıcıoğlu 80li yıllarda darbe döneminde ki dik duruşuyla ülkücü camianın gönlünü fetih eden adeta taht kuran bir insandı. O yıllardan azda olsa  değinecek olursak; 7-7,5 yıl ceza evinde kalan bu yılların 5-5,5 yılı sadece hücrede geçiren Muhsin Yazıcıoğlu bu ülkü için bu memleket için bedel ödemiş en önemli insanlardan biridir. Darbe sürecinde dava arkadaşları tek tek tutuklanırken Muhsin Yazıcıoğlu’na yurt dışına çıkması isteyenlere ‘ benim dava arkadaşlarım sorgu masalarında karanlık odalarda işkenceler görürken ben yurt dışına kaçamam diyen bir liderdi. Ve ceza evindeyken dava arkadaşlarına işkencelere dayanamayan olursa suçu benim üzerime atın diye söyleyip dava arkadaşları için kendisini feda eden bir liderdi.  Onun için sağcı, solcu, ülkücü, gibi ayrımları yoktu. Kendisinin de dediği Yaradılanı severim Yaradan dan ötürü anlayışı vardı. Kendi partisi bile olsa önce memleket gelirdi. Vatan gelirdi. asla ve asla  hiç partizan tavır sergilemedi.
   Bir hayali vardı Muhsin Başkanın, Adriyatik’den Çin seddine kadar güçlü bir Türk dünyası hayal eder, yarpuzlar arasında dolaşıp mis gibi nane kokuları arasında ruhunu dinlemek isterdi. Türk’ ün bayraksız, ezansız, vatansız olmayacağını bilir öyle tutumlar sergilerdi. Kapatmayın perdelerimi güneşimi kapatmayın beton çok soğuk üşüyorum derken endişelerini dile getirirdi. Ve öyle oldu memleketi için çıktığı bu yolda karlı bir günün fırtınalı bir zamanında uğradığı bir suikast sonucu şehit ettiler Muhsin başkanı. Koskoca 48 saat koskoca 2 gün boyunca aradılar. Şüpheli ve şaibeli ölümü ülkenin her ferdini yıkmıştı. Ve kulaklarda gazeteci İSMAİL GÜNEŞ’İN feryatları yankılandı yıllardır. Dakikalar geçmesine rağmen onca telefon görüşmesine rağmen ‘ hala yerimizi tespit edemediniz mi hanımefendi’ feryadı her 25 mart yaklaştığında bir kez daha yakar. Türkiye olarak 25 mart da bir başka üşürüz. İçimizde kalan o buruk acı, o umut hep kursağımızda kaldı..  sahi tekrar sormak istiyorum ben İsmail güneş adına  ‘ HALA KATİLLERİ BULAMADINIZ MI? HANIM EFENDİ.’ 
  Rahmetli MUHSİN YAZICIOĞLU’nun rahmetli annesi FİDAN YAZICIOĞLU oğlunun arkasından aynen şu şekilde dile getiriyor feryadını. Evlatlarım arasında en az onu görürdüm. Vatan bekler millet bekler der devlet bekler der giderdi evden. O devleti bir kere bekledi oda gelmedi.’ Diye ifade ediyor feryadını evladına hasret evladına muhtaç , evladına özlem duyan fidan annemiz. Allah mekanını cennet peygamberimize ve Muhsin başkana komşu eylesin inşallah.
 Rahmetli Muhsin başkanı üç beş kelime ile bir köşe yazısı ile anlatmaya yetmez yetiremeyiz de. Ama söz konusu siyaset ise Muhsin başkanında dediği gibi vatanın sevmenin çilesini Muhsin başkan çekti. Edebiyatını şimdiler yapıyor.
 Onun mirası olan alperen ocaklarında bir zamanlar bulunmamın ve Muhsin’i duruş diye adlandırılan doğruya doğru eğriye eğri duruşu. bir saniyesine  bile hakim olamadığımız dünya için fırıldak olmanın anlamı yok. Karakteri içinde yaşamak o kültürü almak onun yolunda onun gibi gitmek benim için bir şerefti hep de şeref olacak. Ve sizlerle şu şiiri paylaşmak istiyorum.
SON ALP, SON EREN , SON ALPEREN KALINCAYA KADAR ALLAH YOLUNDA MUHSİN OLMAYA AND İÇTİK. KALSADA BÜTÜN UMUTLAR HAYALLERKEŞ DAĞINDA, SON ALP, SON EREN, SON ALPEREN KALINCAYA KADAR BU DAVA BİTMEZ.
BENDE MUHSİN BAŞKAN GİBİ ‘ ZULUM AZRAİLDEDE OLSA HEP HAKKI TUTACAĞIM. ÇÜNKÜ MUKADDES DAVALARDA ÖLÜM BİLE GÜZELDİR.’
ALLAH BU VATAN İÇİN BEDEL ÖDEMİŞ ŞEHİT, GAZİ VE DİĞER İNSANLARDAN BİNLERCE RAZI OLSUN PEYGAMBER EFENDİMİZE KOMŞU EYLERSİN.

SAĞLIKLI GÜNLER DİLER, SİZLERİ ALLAH’A EMANET EDİYORUM.
ARİF KÜÇÜKYANIK
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum