ARİF KÜÇÜKYANIK

ARİF KÜÇÜKYANIK

[email protected]

SİYASET VE ŞİDDET

10 Haziran 2021 - 22:57

      Siyasi partilerde, mecliste, sokak da, halk da siyasetin olduğu her alanda şiddeti inceleyeceğiz. Maalesef ki siyasi hayatta şiddet çok yayılmış durumda;  herkes kendi görüşünü savunurken aynı zamanda da herkesin kendi görüşünü benimsemesini kabul etmesini hatta desteklemesini sert bir üslup ile  bekliyolar.  Haddini aşan bazı kişiler sözlü veya fiziksel olarak şiddete başvurduklarını meclis kürsülerinde, mitinglerde, hatta sokaklarda vatandaşlarda da görüyoruz. Bu kötü olayları üstesinden gelmemiz gerek yada toplum olarak  sonumuz pek hayır olmaz.
  Siyasi partilerin mitinglerinde de gördüğümüz gibi bir birlerine edilen hakaret kötü sözler gibi lafları bir birine ederken ve bu kötü örnekleri tv ekranlarına boy boy sabah, akşam halka sunmalarından kaynaklanacak olan büyük bir sıkıntı beklemekte  bizi.
  Şiddet denince aklımıza sözlü veya fiziksel olarak aklımıza gelse de bunlardan nazaran daha kötüsü ve uzun sürülere sürebilecek diğer şiddet türü de psikolojik  şiddet bilinç altına yerleştirilen korku psikolojisi  veya psikolojik şiddete her geçen gün toplum buna daha da çok maruz kalıyor. Örnek verecek olursak kendisi gibi düşünmeyenlere eleştirenlere ağır hitaplarda özellikle dini ve milli duyguları incitecek hitaplarda bulunarak sindirme politikası oynanıyor maalesef. Toplum bütünlüğünü koruyabilmemiz için şiddetin her türlüsünden uzak durmamız şart ve toplum bu konularda bilinçlendirmemiz  gerek.
İnşallah gelecek nesillerle bunları aşacağımıza inanıyorum.  Herkesin kendi düşüncesini hür ve özgür bir biçimde hiçbir şiddet türüne maruz kalmadan  saygı, sevgi ve hoş görü ile yaşamamız dileğiyle..  ALLAH’A EMANET OLUN
ARİF KÜÇÜKYANIK
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum