ARİF KÜÇÜKYANIK

ARİF KÜÇÜKYANIK

[email protected]

TEMİZ SİYASET

04 Haziran 2021 - 09:05

Toplumun büyük bir kısmı siyasi partilerin göstermiş oldukları tavırdan çok şikayetçi. Nedir bu tavırlar diye inceleyecek olursak;  öncelikle görüş ayrıklıkları, kendisinden olmayı ötekileştirme yerel ve genel yönetimlerde yapılan usulsüzlük, işe alımlarda torpiller, yandaşa rantlaşma ve bir çok konularda memnum değil. Toplum huzurunuz daha yükseğe çıkarmak ekonomiksel olarak gelişmek de bu tür olayların üstesinden gelerek başarabiliriz.
     ülkenin de refah seviyesinin yükselmesi bu olayların üstesinden gelmek ile başlar. Bunu önlemek için ter temiz bir siyaset anlaşından başlar. Temiz siyasetten demek şaffalık demek, din, dil, siyasi düşüncesini ne olursa olsun ayırt etmeksizin eşit davranmadan geçer. İhale yolsuzlukların rant kavgaların önüne geçmek demek.  Çalıyor ama çalışıyor anlayışını ortadan kaldırıp çalmadan ,yolsuzluk yapmadan, yandan  firmalara taraflık etmeden yapılan siyaset anlayışıdır.
   Bu sebepler hangi parti, hangi hükümet olursa olsun ötekileştirmek den vaz geçip toplumun emeği hakkı alın teriyle vermiş oldukları vergilerin hakkını vermeleri gerekmedir. Topluma düşen görevde bu konularda bilinçlenip gerektiğinde bağımsız ve tarafsız bir şekilde otoritemizi sergilememiz gerek.
   Çünkü  bu ülkeden başka yok. Nene hatunun da dediği gibi ‘ benim evladım anasız büyür ama vatansız büyümez’ dediği gibi tek bir vatanımız var bunu da gelecek nesile en iyi şekilde misras bırakmamız boynumuzun borcu.
Saygılarımla..
Arif KÜÇÜKYANIK
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum