ARİF KÜÇÜKYANIK

ARİF KÜÇÜKYANIK

[email protected]

TÜRK MİLLETİ NEYİ HAK EDİYOR

27 Ekim 2021 - 19:35

   Bu gün köşe yazımda sizlere TÜRK MİLLETİ NEYİ HAK EDİYOR, buna değinmek istiyorum.
   Neden böyle bir yazı yazmak istedim onu açıklamak istiyorum. Son yıllarda özellikle Pandeminin olmasıyla ekonomik sıkıntının daha çok hissedildiği şu dönemlerde, her gün gelen zam haberleri, gıda, akaryakıt, kira ve diğer zorunlu ihtiyaçlarda görülen yüksek zamlara karşı tepki gösteren, emeğinin çalışmanın karşılığını daha iyi görmek isteyen kişiler veya daha 18 yaşına gelmemiş lise veya üniversite öğrencisi genç bireylerin gelecek kaygısı oluşturması gençliğin verdiği hevesi yaşayamaması gibi olumsuzları dile getirildiğinde. Bunu siyasi bir algı sanan veya siyasi algı yapan kişilere karşı hükümet destekçisi bireylerin verdiği tepkilere karşılık yazmadık istedim. Özellikle sokak röportajlarında karşımıza çıkan bu olaylar çoğu zaman can sıkıcı oluyor. Bu olaylara örnek verecek olursa; ekonomiye tepki gösterenlere karşı telefonu çıkar kaç liralık telefon kullanıyorsun veya eskiden tüp kuyruğu hastahane sırası vardı şükredin diyen ve buna benzer bir çok sebep gösterirken bazıları haddini aşıp vatan haini nankör gibi edepsizce konuşmalarını şahit oluyoruz.
  Şükretmek gerekiyor mu sıkıntıda olduğumuzda evet şükretmek gerekiyor. Ama başımıza gelene boyun eğmek o kadar emeğimize hatta bedelini ödememize rağmen belirli kitleler tarafından bunlar bertaraf ediliyorsa buna boyun eğmek doğru değil. Her yıl makam araçları değişen, yetkili kişiler maaş üstüne maaş alan milletin sırtına yük olmuş her gideri millet tarafından karşılanan yetkili kişiler varken sadece toplumun kemer sıkması hiç hoş değil.
 Şunu da şiddet ile söylüyorum ki! Bu coğrafyada yaşayan ecdadı bedel ödemiş her ferdi her şeyin en iyisine layık. 15 yaşında Çanakkale’de bu topraklar için şehit verdiysek. Binlerce askerimizi Sarıkamış’da, Gazi Antep de ve daha bir çık cephede bu topraklar için can verdiyse atalarımız kuru ekmek hoşaf ile can verdiysek bu topraklar için cefasını çektiğimiz günlerin sefasını sürmek bizim hakkımız. Gerektiğinde bedel ödemek gerekiyorsa Karadeniz’de Eren bülbül olmasını da bilir. İzmir’de fethi sekin olmasını da bilir. Egede dik duran Fırat olmasını da bilir. Düşmana korkmadan ilk kuruşunu sıkan Ömer halis demir olmasını da çok iyi bilir. Yeri gelir nene hatun gibi bebeğim anasız büyür vatansız büyümez demesini de bilir. Şanlı tarihi kahramanlarla dolu olan bu milletin yeri ve zamanı geldiğinde ne yapacağını çok iyi bilir. Ne diyordu MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ‘MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.‘  Bu yüzden bedelini ağır bir şekilde ecdadımızın ödediği bu topraklarda en iyisini yaşamak bizim hakkımız.
  Tarihi şanlı zaferler ile dolu olan bu millete, kendisi lüks içinde yaşarken porsiyonları küçültelim diyemez. Bir çok yerden ayrı ayrı maaş alan şahıslar şükredin diyemez.  Kendileri itibardan tasarruf olmaz derken halka çıkar telefonunu kaç liralık telefon kullanıyorsun diyemez. Mülteciler el üstünde tutulurken kendi öz vatandaşı mülteci gibi yaşıyorsa, öğrencileri zor şartlarda okumaya çalışıyorsa, şapkamızı önümüze koyup düşünmenin vakti gelmiştir. Diyordu ya şair’ kendi öz yurdumda ben miyim garip? Beni bir köşeye atan utansın eğilmiyor diye kurt’u hor görüp iti el üstünde tutan utansın.
 SAĞLICAKLA KALIN.
ALLAH’A EMANET OLUN
ARİF KÜÇÜKYANIK
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum