Dilara ÇOMAK

Dilara ÇOMAK

Bilge Baykuş [email protected]

ALTERNATİF TIBBIN GÖZDELERİNDEN; NEFES

26 Aralık 2021 - 18:59 - Güncelleme: 26 Aralık 2021 - 19:06

Alternatif tıp son yıllarda daha da keşfedildi ve hak ettiği değeri görmeye başladı. Bu yönde ilerleyen sevgili doktorlarımızın varlığıda destek verici, onlara da saygımızı belirtmek isterim.
Konumuza dönecek olursak bu yazımda nefesten bahsetmek istiyorum. 
Birçok insanın "zaten nefes alıyoruz." , "nefes almak için para mı vereceğiz? " , "bu bir saçmalık." bakış açılarını duyuyor ve onlara " pekala, bir kere denemek ister misin bu saçmalığı ?" Diye soruyoruz. 
Deneyim sonucu çoğu kez "nasıl yani? " oluyor.
Nefes, bu yaşamda varlığımızı devam ettiren ilk araç. Organlarımız yüzde yüz sağlıklı ve mükemmel  fizik beden olsada eğer o bedende nefes yoksa canda yok demektir. Yani yaşam yoktur. İşte bu kadar önemli nefes, bunda hem fikir miyiz? 
Nefes var dolayısıyla beden canlı. Şimdi gelelim nefesin etkilerine.
Bu dünyaya geldiğimiz ilk an anne karnındaki güvenli alandan çıkmanın şoku ile ilk nefesimizi tutuyoruz ve doktor amca bir şaplak atıyor. Bu şoku atlattıktan sonra nefese alışmak bebekler için çok kolaydır. Çünkü bebekler ve hayvanlar her zaman doğal, tam ve bağlantılı nefesler alırlar. 
Lütfen hayvanları ve bebekleri görürseniz karınlarına nefes alışlarına bakın.
Nefesini çarpıtan tek canlı türü ne yazıkki biziz.
Bebekken sahip olduğumuz bu doğal, tam ve bağlantılı nefes 2-2,5 yaşımızdan sonra zihinde ego bilinci gelişmeye başlar.
Zihinde korku vardır, endişe, kaygı, bir sürü negatif düşünceler, duygular...
Her bir negatiflik nefeste bir tutulma ve döngüde değişime sebep olur. Değişen nefes döngünün neresinde bir kırılma yarattıysa oraya artık ulaşamıyordur. Nefesin ulaşmadığı bölge çorak bir arazi gibi kuruma başlar. Artık hücrelerin yeteri kadar oksijeni yoktur, sağlıklı çalışamazlar. Beden de sizinle ağrı, hastalık gibi yollarla iletişim kurmaya çalışarak o bölgede bir sıkıntı çıkartır. " heyy, buradayım işler iyi gitmiyor ve nefesine ihtiyacım var. " der. Onu anlamadığımız zaman zihinde yeni korkular yerini alır. Fizik bedenle başladı, zihinle devam etti ve hala çözüm yok ise psikolojiye de son darbeyi vurur.
Ben bir nefes koçuyum, bize böyle diyorlar. 
Bizlere derslerimizde öğretilen doğru nefes tekniğini bir yerlerde karşılaştığımızda sizlere deneyimletiyoruz. Nefesiniz hangi bölgelerde döngüyü kırmış bakıyoruz. Nefesinizi oraya yönlendirerek sadece size aracı oluyoruz sizde bedeninize onu duyduğunuzu gösterip aradığı nefesi veriyorsunuz. Nefes bedene girdikten sonra önce fizik bedende iyileşme gösterecektir. 
Fizik bedende, enerjinizi arttırır, kandaki oksijen miktarını arttırır,bağışıklık sistemini güçlendirir, bedendeki birikmiş toksinlerin %70 ini arındırır ve hücrelerde yenilenme sağlar. Böylece iyileşme kendiliginden gelir, daha enerjik, canlı, dengeli, güçlü ve dinamik hissedersiniz.
Zihinsel olarak, aldığınız nefes bilinçaltına ulaşır orada yakın zamandan başlayarak katman katman birikimleri bilinç seviyesine çıkartarak farkındalık sağlar. Duygu çözülümleri, bilinçaltı temizliği, bastırılmış duygulardan arınma, algıda değişim, pozitif sisteme geçiş, duyguların acı verici olmadığını keşfetme, farkındalık, umut ve yaşam sevinci deneyimlerini yaşamınıza yansıtır.
Manevi (ruhsal) seviyede ise, artan yüksek titreşim frekansınız çekim alanınızda yayılmaya başlar. Yaşamınıza artık bu yüksek titreşimde insanlar ve olayları çekersiniz. Artık anda olmanın, şimdiyi yaşamanın ve bunun getirdiği dinginligi, denge ve huzuru yaşamanın keyfini sürme zamanıdır.
Aslında amacımız özümüze dönmek, kimseye bir vaatte bulunmuyoruz. Fakat özümüz sağlıklı, tam ve bütün olduğu için zaten iyileşme başlıyor. Zihinsel ve ruhsal olacakta devam edecek ve farkı göreceksiniz. 
Elbette bu burnumuzun ucundaki sihirli değnemiz ilk seans sonrası size mükemmellik vaadetmiyor. Çünkü yıllardır o değneği kullanmadınız ve önce biraz kendi mucizesini hatırlatmanıza ihtiyacı var. 
Ne dersiniz, NEFES ALMAYA VAR MISINIZ?

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum