Dilara ÇOMAK

Dilara ÇOMAK

Bilge Baykuş [email protected]

Zihnimiz sandığımız kadar masum değil

10 Ocak 2022 - 10:22

Hepimiz daha mutlu, güzel, harikulade bir hayat yaşamayı seçeriz. Ne yazıkki hayatın bu konuda bize izin vermediğine de son derece güçlü bir şekilde inanırız. 
   Aslında hayatın bizimle bir alıp veremediği yoktur. O sadece biz ona ne verirsek karşılığını verir. 
  Hayat bir ektiğini biçme oyunudur diyebiliriz.
  Burada ektiğimiz tohumlar sahip olduğumuz inançlardır. Bahsettiğim inanç sistemi dini inanç değildir. Zihnimizde yer edindirdigimiz inançlardır.
  Olumsuz olan sıkı sıkı sarıldığımız düşüncelerimiz de zamanla inanç rütbesine ulaşır ve yerini sağlama alır. 
  Ektigimiz her olumsuz düşünce ve inanç tohumları heycanla yeşermeye başlar ve sonuç olarak olumsuz şeyler yaşarız. Bu inançlara tutunmanın değeri ise tekrar ve tekrar olumsuzları yaşamaktır. Var olan inanç ve sonuçların getirdiği karamsarlık sizi bir kısır döngüye sokacaktır.
  Peki ne yapmalıyız?
  Ne yaparsanız yapın, ne kitap okursanız okuyun, ne öğüt alırsanız alın önce farkında olmanız gereken şey düşüncelerinizdir. 
  Sıkı durun, çünkü düşüncelerin, duyguların, inançların, sorunların %98 i size ait değildir. Kolektif bilinçten hepimiz birbirimizden etkilenir ve birbirimizden duyguları, düşünceleri, acıları satın alırız. Bu yüzden aklınızdan geçenlerin farkında olmanız ilk ve en önemli adımdır.
  Daha sonrası için her inançları temizlemek adına ThetaHealing seansları almanızı öneririm. Elbette bunu destekleyecek birçok farklı çalışmalar da mevcuttur. Diğer yazılarım da onlara da değinmeye niyet ettim. 
Değerli egitmenim ve aynı zamanda annem Sevgi Yanar'dan duyduğum bir söz ile yazımı bitiriyorum. 
Pikniğe deniz kenarına mı gidersiniz, yoksa mezarlığa mı? 
Bu soruya nereye giderseniz gidin aynı zihinle gittiğinizin farkındalığı ile cevap verin lütfen. 
Sevgilerimle.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 2 Yorum
  • Halil AĞA
    10 ay önce
  • Serpil
    1 yıl önce
    Pikniğe mezarlığamı, yoksa deniz kenarimi çok etkileyici bir söz!! Farklı bir bakışı sağladığınız için kaleminize ve yüreğinize sağlik