Kadir TEKİN

Kadir TEKİN

Sivri Dilli [email protected]

Tütüncü'nün Göçerler Kazığı

02 Ocak 2022 - 14:41 - Güncelleme: 02 Ocak 2022 - 23:52

2014 Yerel seçimler Öncesinde, daha evvelki Basın Grubumuz olan Hergün medya Gruba Hakan Tütüncü’yü Kahvaltıya davet etmiştik.
Kahvaltı Programımıza katılan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ile seçimler hakkında ve seçimi kazanması durumunda yapacakları Projeler hakkında konuştuk.
Tütüncü’nün en  çarpıcı Projelerinde bir tanesi de Göçerler ve Fatih Mahallelerindeki 2B Problemlerinin çözümü ile alakalıydı.
Tütüncü özellikle Göçerler Mahallesinin çok değerli bir alan olacağı, Hatta orada Gerdan bir Villalaşma yapılacağını belirterek, Antalya’nın en değerli yerlerinden birisi olacağını üstüne basa basa dile getirdi.
Göçerler ve Fatih Bölgesinin Hazineden Belediye’ye geçiş işlemlerinin yapıldığını seçimden hemen sonrada Parselasyon yapılarak Tapuların dağıtımına başlanacağını belirtti.
Seçimi kazandıktan sonra aynı Tütüncü, o bölgeden peşi sıra birçok açık hava toplantıları gerçekleştirdi.
Hatta 10 Aralık 2014 tarihinde yaptığı açık hava toplantısında Müjdeyi verdi ve ay sonu itibari ile tapular dağıtılmaya başlanacak dedi.
Her ne hikmetse Yıl 2022 oldu ve o tapular hala dağıtılmadı.
Dağılmasına da pek imkan görünmüyor, Çünkü 2014 yılında metrekare fiyatı en fazla 80 TL ile 100 ile arasında olması beklenirken, gelen bilgilere göre en düşük 700 TL’den fiyat biçilmiş durumda.
Antalya Şehir Hastanesinin hemen Göçerler Mahallesinin üzerine yapılmaya başlamasıyla, Maalesef Göçerler mahallesinde bazı kişilerin ağızlarının suları akmaya başlamış.
Parsel başına 200 ile 450 bin lira civarında fiyat biçilen Tapu bedellerinin orada yaşayan insanlar tarafından nasıl ödeneceğini kimse düşünmüyor.
Kaldı ki amaç insanlar ödeyemesinler ve bazıları oraya çökerek nemalansın hedefleniyor gibime geliyor.
Tapu Bedellerinin 60 Ay Vade ile ödeme seçeneğinde, ilk 24 ay vadesiz sonraki aylarda vade farkı ile ödemek ne anlama geliyor peki?
Önden 15 bin TL civarında alınacak peşinatı Vatandaşların çoğu zaten Kredi çekip ödeyecekler. Birde bunun üzerine ödeme planı ile nasıl ödenecek peki?
Kaldı ki yaklaşık 300 Bin’lik en iyisinden Tapu Bedeli çıkarsa ki aylık yaklaşık 8500-9000 TL Taksit demek, Bu bedelleri bu insanlar nasıl ödeyecek?
Cumhurbaşkanı Erdoğan Faizle Mücadele ederken, İnsanları faize ve ödeme yükünün altına sokmak zorbalık değil mi?
O Bölgenin daimi Müteahhiti Nadir Doğan yani Mahalle muhtarı ile Tütüncü arasında nasıl bir Ticari ilişki olduğunu iyice araştırmak gerekiyor.
Kaldı ki o bölgenin neredeyse tamamı Nadir Doğan’ın elinden çıkma, yani halk tabiri ile adam zamanından o bölgeleri çevirmiş ve önün eğelene satıp geçmiş
Her ne hikmetse  Muhtar Bey’in haberi olmadan oralarda işler yürümüyor.
Öyle ya Hem Muhtar, Hem Tütüncü ile arası iyi hem de Müteahhit.
Asıl Konumuza dönecek olursak, buradan Kepez Belediye Başkanı hakan Tütüncü’ye soruyoruz;
1-Neden 2014 yılında hazır dediğiniz tapular bu zamana kadar bekletildi?
2- metre Kare birim fiyatları neden bu kadar uçuk fiyatlara çıkartıldı.
3- O Bölgeden 2 yada 3 Büyük İnşaat firması ile anlaşma yapılacağı iddialar doğru mu?
4- Bahse konu bu İnşaat Firmalarını açıklayacak mısınız? Yoksa biz açıklayalım mı?
5- Bu İnşaat firmaları ile aranızda ne gibi bağlantılar var?
6-Tapu için bu fiyatları ödeyemeyen Vatandaşın arsaları ne olacak?
7-Çıkartılacak Ödeme planlarını Vatandaşlar nasıl ödeyecek?
8-Cumhurbaşkanı Erdoğan Faiz ile mücadele ediyoruz derken ve mücadele ederken, Vatandaşları zoraki Faize ve vade farkına sürükleyerek Partinizin genel başkanı ile ters düşmüyor musunuz?
9- Bu Faiz ve Vade farkı için Vatandaşların fikirleri alındı mı? Faiz ödemek istemeyenleri zoraki faize sürüklemek Vicdanen ve Manevi olarak ne derece doğru?
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün özellikle Göçerler Bölgesine yapmak istedikleri ile alakalı açık ve net olarak Kamuoyunu bilgilendirmesini bekliyoruz.
Kaldı ki Mızrak çuvala sığmıyor ve orada yaşayan Vatandaş isyan noktasına gelmiş durumda benden söylemesi.
Tütüncü orada acilen ve kalıcı bir çözüm bulmaması halinde ,başına çok büyük dertler açacak demedi demeyin…

SAYGILARIMLA

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum