Mehmet Yaprak

Mehmet Yaprak

[email protected]

BENİM GÖRDÜĞÜM DURUMUMUZ.

23 Aralık 2021 - 11:56

        Türkiye siyasi ve ekonomik açıdan çalkantılı bir dönem yaşıyor.
        Bu çalkantının yaşanmasında muhalif cepheye göre Tayyip Erdoğan'ın kötü yönetimi ve kadrosunun beceriksizliği, iş bilmezliğidir. İktidar çevrelerine göre ise Türkiye ve Erdoğan'a diz çöktürmek isteyen iç ve dış mihrakların birlikte organize ettikleri bir saldırı söz konusu ve bir beka sorunu vardır.
        Benim kanaatim Erdoğan'ın siyasi duruşu, tavrı ve üslubu başından beri hem Batı diye ifade ettiğimiz Avrupa ve ABD'yi hem küresel sermayeyi hem de içeride kendini Atatürkçü, laik diye tanımlayan kesimi tedirgin etmektedir. İçeridekiler ilk günden itibaren AKP'yi istemiyoruz diyerek darbe çığırtkanlığı yapmaya başladılar. Onlar için neyi doğru neyi yanlış yaptığının bir önemi yoktu. İstemiyorlar, o kadar...
       Batı, ABD ve küresel sermaye odakları başlangıçta temkinli ama ılımlı yaklaştılar. Nitekim iktidar doğru adımlar attıkça Uluslar arası kredi derecelendirme kuruluşları peşpeşe Türkiye'nin kredi notunu yükselttiler. İçeride darbe çığırtkanlıkları devam ediyor ama dışarıyla bir sorun görünmüyordu. Ta ki Davos'taki meşhur “van minit” çıkışına kadar. Batı ve ABD Türkiye'nin Doğu Bloku'na doğru kaydığını düşünmeye ve tedirgin olmaya başladı. Devamında FETÖ ile çatışmanın başlaması, Suriye'de ABD'nin YPG, PKK'ya açık desteği ve Erdoğan'ın kontrolsüz sertleşen siyasi üslubu havanın iyice bozulmasına yol açtı. Batı ve ABD artık R.Tayyip Erdoğan'ın ne şekilde olursa olsun mutlaka iktidardan uzaklaştırılması gerektine karar vermiş görünüyordu.
      Bugün yaşanan sıkıntıları ne tek başına Erdoğan'a ne de dış mihrakların saldırısına bağlamak doğru olmaz. Dış mihrakların saldırısı var ama bunda Erdoğan'ın siyasi duruşu, tarzı ve üslubunun payı çok büyük.
      R.Tayyip Erdoğan ve bütün "milli görüş" geleneğinden gelenlerde devlet yönetiminde Türkiye'yi sıkıntıya sokan bazı takıntılar var;
     1-Dünyadaki bütün kötülükler yahudilerin başının altından çıkmaktadır ve en büyük destekçileri de büyük şeytan ABD'dir.
     2- Küfür tek millettir. Dünyada hilal haç savaşı devam ediyor. Hritiyan Batı haçlı ruhunu yaşatıyor.
     3- Faiz bütün kötülüklerin sebebi olduğu gibi enflasyonun da sebebidir.
    ABD ve Batı, R.Tayyip Erdoğan'ın İsrail, ABD ve Batı'ya karşı ön yargılı tavrından dolayı Rusya ve İran'la yakınlaşmasını, Doğu Bloku'na kaymasını çok tehlikeli görüyor.
     ABD başkanı Biden'ın Türkiye'yi Doğu blokuna kaptırmamak için her yola başvuracağı da görünüyor.
     Benim kanaatimce de R.Tayyip Erdoğan'ın bu takıntılı düşüncelerinden vazgeçmesi, değişmesi mümkün görünmüyor.
     Bu durumda yaşanan ve yaşanacak siyasi ve ekonomik sıkıntıların R.Tayyip Erdoğan'a puan kaybettirdiği bir gerçek. Alınan tedbirlerin bu gidişi durdurması ve tersine çevirmesi de çok zor görünüyor.
     Görelim millet neyler neylerse güzel eyler...
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum