Mehmet Yaprak

Mehmet Yaprak

[email protected]

ÇOK NAZİK BİR DÖNEMDEYİZ

29 Eylül 2021 - 23:49

Türkiye Tanzimattan bu yana yönünü döndürdüğü Batı'dan kopma noktasına geldi.
    Geldi gelmesine de Batı, özellikle de ABD buna izin verir mi?
    Sahip olduğu bilim ve ileri teknoloji sayesinde katma değeri çok yüksek digital teknoloji ve yazılım üreten gelişmiş ülkeler bu ürünleri pazarlayacakları müşterilerinin fakirleşmesini isteyecek kadar aptal olamazlar. Onların istedikleri, müşteri olarak gördükleri ülkelerin, serbest piyasa ekonomisi karşıtı devletci sosyalist ideolojilerin etkisiyle karşı cephede pozisyon almamalarıdır.
Devletler Batı müttefiki olduğu ve Batı'lı şirketlerin faaliyetleri, çıkarları engellenmediği sürece Batı ile sorun yaşamazlar.
     Rusya önderliğinde Batı karşıtı cephenin faaliyetlerini de gözardı etmemek gerekir elbet. Yüksek teknoloji üretme konusunda Batı ile rekabet edemeyen Rusya'nın güç dengesini sürdürebilmesi Batı düşmanlığını körüklemesine bağlıdır. Putin eski Sovyetler Birliği'nin kontrol ettiği alanı kaybetmek istemiyor.
Türkiye Batı'ya duyduğu öfke etkisi ile Putin'in oyunlarına alet olmamalı...
   TÜRKİYE BATI'YI HAÇLILAR VE HASIM GİBİ GÖRMEMELİ
      R.T.Erdoğan Erbakan'ın yanında, "milli görüş" fikriyatı içinde yetişmiş birisi.
Her ne kadar AKP'yi kurarken "milli görüş gömleğini çıkardık" demiş olsa da dünyadaki bütün kötülüklerin arkasında ABD destekli siyonist Yahudilerin olduğu inancına sahiptir. Bu inancının gereği olarak da Türkiye'nin geleneksel ABD-Batı-NATO ittifakına dayalı dış ilişkilerini gitgide zayıflatıp, Rusya, İran, Şanghay 5'lisi, BRİCKS gibi ülke ve oluşumlara doğru yönelmiştir.
İşte bütün mesele buradadır.
    ABD ve Batı, 80 milyon nüfuslu, fert başına 10.000 dolar geliri olan, ABD ve Batı'lı şirketlerin milyarlarca dolarlık yatırımları olan Türkiye'ye "sen bizi istemiyorsan biz de seni istemiyoruz, istediğin yere git" demez.
Yani Türkiye'yi bırakmak istemezler.
Türkiye'nin batmasını da istemezler.
     Batı'yı korkutan Türkiye'nin gelişmesi, zenginleşmesi değil, Türkiye'de Batı düşmanı, cihadcı radikal islamın gelişmesi, ve iktidar olma ihtimalidir.
     Türkiye'de yönünü Batı'ya döndüren, ABD ve İsrail ile iyi ilişkiler kuracak, ABD, Batı ve İsrail'i hasım değil dost gören bir iktidar olsun isterler.
Bu gerçekleşene kadar da Erdoğan ve mevcut iktidarın, itibar ve oy kaybetmesi için her türlü operasyonu yapacaklardır.
     Dünya bu değişimi kolay kabullenmez.
     Daha çok fırtınalar yaşayacağız...

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum