Murat ÇAKICI

Murat ÇAKICI

REAKSİYON [email protected]

LAHANAYI YERKEN KITIR KITIR, SAPINA GELİNCE MEE!..

26 Nisan 2021 - 10:57

Önceden siyaset kültürü çok farklıydı. İlkeli, idealleri, davası olan insanların yapardı siyaseti.
Eskiden siyaset yapanlar fikir üretir, bu fikirlerini paylaşır aynı düşünce içinde olanlarla birliktelik sağlanırdı.
Yine eskiden siyasi partilere baktığımızda;
Siyasi partiler kendilerine ideolojik yakınlığı olanları yönetim kadrolarına alırlar, bu yönetim kurulları da “ne ihale kovalar, ne iş takibi yapar, ne de para karşılığı iş imkanı” içinde olmazlardı.
Eski siyaset ile günümüz siyasetinde kavram da değişti, anlayış da değişti, içerik de değişti.
Bugün konumuz İYİ Parti’li olduğunu, emek sarf ettiğini, karşılığında herhangi bir görev alamamaktan yakınan, belediye şirketlerinde 2500 lira maaş alamadığı için davasını bir kenara bırakan, menfaat-çıkar düşüncesinden kendini alıkoyamayan Enver Gülgen.
Maalesef ki, siyaseti sosyal medya üzerinden yaptığını sanan bu zat, Türkiye’nin yükselen değeri İyi Parti’yi karalamak için üye sayısını 8 ayda 22 binlere ulaştıran Antalya İl Başkanı Mehmet Başaran’ı hedef almakta. Bazı haber sitelerine haber yaptırıp, intikam alma peşinde. İşin kötüsü de kendisini ‘İYİ PARTİLİ’ olarak ifade etmeye çalışması…
Evet siyasi partilerin içerisine sızan bu tip hokkabazlara zaman zaman rastlarız. Ama böylesi uzun zamandır karşımıza çıkmıyordu. İl Başkanlığı seçimi öncesinde Mehmet Başaran’ın yanında yer alıp, divana giremeyince dişlerini gösteren bu arkadaşın icraatlarını anlamak gerçekten mümkün değil.
Bu ve bunun gibiler geçmişte de vardı, bugün de varlar, emin olun yarın da olacaklar. Bunlar siyaseti dava değil, kendi menfaatleri için kullanmak isteyen belli başlı isimler. Bunlar siyasetin içinden temizlenir mi peki? Temizlemeye gerek yok. Zaten kendilerini siyasetten soyutlayıp, ötekileştiriyorlar.
Şimdi gelelim bir haber sitesinde sesini duyurabilmek için mücadele eden bu Enver Gülgen’in icraatlarına… Kendisini haberci sanıyor olmalı ki, VARAN 1, VARAN 2 sevdasına düşerek, sosyal medya hesabından deyim yerinde ise klavye delikanlılığı yapmış. Söyledikleri gerçeği yansıtmamakla beraber, dün karşısında yer alanlarla bugün kol kola girmiş, İYİ Parti’yi, Genel Başkanı sorgular hale gelmiş. Son olarak yaptığı açıklamada ise sorular sorarak gündem yaratmaya çalışmış. Partinden istifa edeceksin, tekrar üye olmak için taklalar atacaksın, bir şekilde yine üye yapılacaksın ve 2500 lira maaş alamayınca ‘tu kaka’ diyeceksin. Öyle bir dünya yok Enver Gülgen. Lahanayı yerden kıtır kıtır, sapına gelince mee.
Ben de Kaâleye alalımda sevinsin diye sorularına cevap vermek istedim.
1.            Sen sodayı kime önerdiysen viski içenlerde onlardır.! Ayrıca sende seversin sodalısını.!
                2.            Sen ve senin gibiler siyaseti yalnız mavi boncuk için yapar ne o b..boncuk mu varda makam sahibi olmayı hayal ettin.
                3.            Başaran Başkanının tek garantisi Antalya’da 8 ay içinde üye sayısını 22 binler seviyesine çıkarması ve başta Genel Merkez olmak üzere Türkiye’de en başarılı İl Başkanı görülüyor ve takdir ediliyor oluşudur.
                4.            Evet yıllardır siyasette olan birisinin siyasi hamlelerine cebine aldığın boncuk kadar siyasi beynin ile aklın ermez. Ayrıca Gik bir seçimdir, O zaman neden GIK’ın çıkmadığını da sana sorarlar.!
                5.            Milletvekillerimiz ile arasında herhangi sorun, problem göstermeye çalışmak ancak senin gibi sözde partili kriptocuların dilidir.! Vekillerin yetkinlik noktasında isim önermeleri doğaldır ancak irade ise il Başkanındadır.
                6.            Siyasette dargın olduğu ki böyle birşey yok velev ki oldu. Ortada siyasetine kişisel egolarını karıştırmayan bir il Başkanı var demektir ne mutlu ama anlayana.!
                7.            Ticarette haram yemeyen, ödemesini günü gününe üstelik elinde in çek-senet dahi alma gereksinimini duyulmayan birine siyaset ve Milet emanet edilir ancak senin gibi ucuz menfaat lobicileri hariç.
                8.            İmar komisyonu bir belediyenin en şeffaf olması gereken komisyonlarındandır. Burada temsilin objektif olması için sözün ve imzaların da ortak ve vicdanlı senin gibi siyasette ve ticarette kısa hesapları olanlara teslim edilemez.
                9.            İnsanların hayat içerisindeki hedefleri kişilerin kendilerini bağlar, başaran başkan parti takdir ederse  milletvekili de olur bakanda.! Peki sen ne olabilirsin bu kafayla ?
                10.          Ortada iki üyelik resmi olduğuna ve KVK (Kişişel Verileri Koruma Kanunu) na muhalefet suçu işlediniz diyerek savcılığa vereceksen sen mi yalan söylüyorsun “kim tarafından paylaşıldığı” belli olmayan ekran görüntüsü mü gerçek ?
                11.          Sen ve senin gibiler partilerde hep olur.! Kişisel menfaat dışında hiçbir gayesi olmayan, çarkçıbaşılığı seven, kendini üstün gören, siyasetin dilinden anlamayan, etik davranışı saldırmak zanneden güruh bugünde vardı hep olacak ancak her biriniz bu partiden cepten düşecek boncuk tanesi gibi yere düştüğünde tenezzül edilmeyecek kadar değersizdir.!
Sanırım bu cevaplar Enver Gülgen’i tatmin etmiştir. Eğer tatmin etmediyse, İYİ Parti’yi Ankara’dan dizayn etmeye çalıştığı arkadaşları ile olan ilişkilerini de diğer yazımda dile getirebilirim.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum